$3,750.00
or 4 payments of $937.50 with
Info
MINI CLUBMAN COOPER  BMW X1 2 SERIES, PETROL 2.0 TURBO B48M  ENGINE USED
SUITSÂ CLUBMANÂ F54Â MODELSÂ Â Â 07/2015 TO 07/2019
SUITS 2 SERIES MODELSÂ 11/2014 TO 02/2018
SUITS COOPER MODELSÂ 04/2014 TO 06/2028
SUITS X1 F48 MODELSÂ 08/2015 TO 06/2019
THIS ENGINE WILL NOT INCLUDE ALTERNATOR, AC & STEERING PUMP, STARTER MOTOR,
EXHAUST MANIFOLD,THROTTLE BODY,STEERING PUMP, UNLESS STATED
THIS PART IS USED
WARRANTY INFORMATION
THIS ENGINE IS COVERED BY OUR 3 MONTHS PARTS WARRANTY
Ref #TMP-1840558 - vstock#VA12765I
| SKU | TMP-1840558 |
| Shipping Weight | 200.0000kg |
| Shipping Width | 0.800m |
| Shipping Height | 0.800m |
| Shipping Length | 0.750m |
| Assembled Length | 0.750m |
| Assembled Height | 0.800m |
| Assembled Width | 0.800m |
Help other Wholesale Car Parts users shop smarter by writing reviews for products you have purchased.
Write a review