$1,250.00
or 4 payments of $312.50 with
Info
HONDA CIVIC 9TH GEN HATCH, 1.8 PETROL ENGINE
SUITS 9TH GEN HATCH MODELS 02/2012 - 04/2016
THIS ENGINE HAS PASSED OUR TESTING
THIS ENGINE WILL NOT INCLUDE ALTERNATOR, AC & STEERING PUMP, STARTER MOTOR,
EXHAUST MANIFOLD, THROTTLE BODY, STEERING PUMP, UNLESS STATED
NOTES:
PARTS ONLY WARRANTY NO LABOUR COVERAGE -EXTRA $350 FOR LABOUR COVERAGE, TEST PASS
THIS PART IS USED
WARRANTY INFORMATION
THIS ENGINE IS COVERED BY OUR 3 MONTHS PARTS WARRANTY
Ref: #484284 (#TMP-1858010) - vstock#VA12914
| SKU | 484284 |
| Shipping Weight | 200.0000kg |
| Shipping Width | 0.800m |
| Shipping Height | 0.800m |
| Shipping Length | 0.750m |
| Assembled Length | 0.750m |
| Assembled Height | 0.800m |
| Assembled Width | 0.800m |
Help other Wholesale Car Parts users shop smarter by writing reviews for products you have purchased.
Write a review