$3,750.00
or 4 payments of $937.50 with
Info
MAZDA 3 BM/BN PE, 2.0 SKYACTIV-G PETROL ENGINE
SUITS MAZDA 3 BM-BN MODELS 11/2013 TOÂ 02/2019
THIS ENGINE HAS PASSED OUR TESTING
THIS ENGINE WILL NOT INCLUDE ALTERNATOR, AC & STEERING PUMP, STARTER MOTOR,
EXHAUST MANIFOLD, THROTTLE BODY, STEERING PUMP, UNLESS STATED
NOTES:
PARTS ONLY WARRANTY NO LABOUR COVERAGE -EXTRA $350 FOR LABOUR COVERAGE, TEST PASS LESS INLET MANIFOLD CUSTOMER TO USE OWN
THIS PART IS USED
WARRANTY INFORMATION
THIS ENGINE IS COVERED BY OUR 3 MONTHS PARTS WARRANTY
Ref: #482738 (#TMP-1857547) - vstock#VA12905
| SKU | 482738 |
| Shipping Weight | 200.0000kg |
| Shipping Width | 0.800m |
| Shipping Height | 0.800m |
| Shipping Length | 0.750m |
| Assembled Length | 0.750m |
| Assembled Height | 0.800m |
| Assembled Width | 0.800m |
Help other Wholesale Car Parts users shop smarter by writing reviews for products you have purchased.
Write a review