or 4 payments of $505.00 with
Info
Volkswagen Polo Golf, Skoda Yeti Fabia 1.2 5L Petrol Turbo Engine
(Cbzb Code)
Suits Yeti Models 09/2011 To 12/2017
Suits Fabia Models 08/2011 To 07/2015
Suits Polo Models 05/2010 To 05/2014
Suits Golf Gen 6 Models 10/2008 To 03/2013
This Engine Has Passed Our Testing
This Engine Will Not Include Alternator, Ac & Steering Pump, Starter Motor
Exhaust Manifold, Throttle Body, Steering Pump Unless Stated
THIS PART IS USED
WARRANTY INFORMATION
THIS ENGINE IS COVERED BY OUR 3 MONTHS PARTS WARRANTY
Ref: #496662 (#TMP-1900499) - vstock#VA13286
| SKU | 496662 |
| Shipping Weight | 175.0000kg |
| Shipping Width | 0.600m |
| Shipping Height | 0.800m |
| Shipping Length | 0.840m |
| Assembled Length | 0.840m |
| Assembled Height | 0.800m |
| Assembled Width | 0.600m |
Help other Wholesale Car Parts users shop smarter by writing reviews for products you have purchased.
Write a review