or 4 payments of $505.00 with
Info
TOYOTA LANDCRUISERÂ EURO 5Â 4.5Â TURBOÂ 1VD-FTVÂ DIESEL, ENGINE USED
76/78/79 SERIES (UPDATE)Â
SUITS MODELSÂ 10/2016 TO 2023
THIS ENGINE HAS PASSED OUR TESTING
THIS ENGINE WILL NOT INCLUDE ALTERNATOR,
AC & STEERING PUMP, STARTER MOTOR,
EXHAUST MANIFOLD,THROTTLE BODY,STEERING PUMP, UNLESS STATED
NOTES:
STARTER MOTOR NOT COVERED BY WARRANTY, TEST PASS NEEDS NEW SUMP
THIS PART IS USED
WARRANTY INFORMATION
THIS ENGINE IS COVERED BY OUR 3 MONTHS PARTS WARRANTY
Ref #TMP-1901473 - vstock#VA13420
| SKU | TMP-1901473 |
| Shipping Weight | 280.0000kg |
| Shipping Width | 0.800m |
| Shipping Height | 0.800m |
| Shipping Length | 1.200m |
| Assembled Length | 1.200m |
| Assembled Height | 0.800m |
| Assembled Width | 0.800m |
Help other Wholesale Car Parts users shop smarter by writing reviews for products you have purchased.
Write a review