or 4 payments of $505.00 with
Info
NISSAN XTRAIL T31 PETROL 2.5 QR25DE AUTO T/M,  USED ENGINE
SUITS MODELS 09/2007 TO 12/2013
THIS ENGINE HAS PASSED OUR TESTING
THIS ENGINE WILL NOT INCLUDE ALTERNATOR, AC & STEERING PUMP, STARTER MOTOR
EXHAUST MANIFOLD, THROTTLE BODY, STEERING PUMP, UNLESS STATED
NOTES:
PARTS ONLY WARRANTY NO LABOUR COVERAGE -EXTRA $350 FOR LABOUR COVERAGE, TEST PASS, IF NO KEYS OR DAMAGED OK TO USE FOR PARTS
THIS PART IS USED
WARRANTY INFORMATION
THIS ENGINE IS COVERED BY OUR 3 MONTHS PARTS WARRANTY
Ref: #477100 (#TMP-1831994) - vstock#VA12727
| SKU | 477100 |
| Shipping Weight | 180.0000kg |
| Shipping Width | 0.600m |
| Shipping Height | 0.800m |
| Shipping Length | 0.840m |
| Assembled Length | 0.840m |
| Assembled Height | 0.800m |
| Assembled Width | 0.600m |
Help other Wholesale Car Parts users shop smarter by writing reviews for products you have purchased.
Write a review