Description
NISSAN NAVARA D22, DIESEL 2.5 YD25 TURBO ENGINE USED
2WD, (AUS ONLY)Â
SUITS MODELSÂ 01/2007 TO 08/2015Â
THIS ENGINE HAS PASSED OUR TESTING
THIS ENGINE WILL NOT INCLUDE ALTERNATOR, AC & STEERING PUMP,
STARTER MOTOR, EXHAUST MANIFOLD,THROTTLE BODY,STEERING PUMP, UNLESS STATED
THIS PART IS USED
WARRANTY INFORMATION
THIS ENGINE IS COVERED BY OUR 3 MONTHS PARTS WARRANTY
Ref: #469958 (#TMP-1806197) - vstock#VA12491
Specifications
| SKU | 469958 |
| Shipping Weight | 200.0000kg |
| Shipping Width | 0.800m |
| Shipping Height | 0.800m |
| Shipping Length | 0.750m |
| Assembled Length | 0.750m |
| Assembled Height | 0.800m |
| Assembled Width | 0.800m |
Reviews
Help other Wholesale Car Parts users shop smarter by writing reviews for products you have purchased.
Write a review