or 4 payments of $125.00 with
Info
LDV T60Â SK8C 2.8Â TURBOÂ DIESEL, USED ENGINE
SUITS MODELS 07/2017 TO 08/2021
THIS ENGINE HAS PASSED OUR TESTING
THIS ENGINE WILL NOT INCLUDE ALTERNATOR,
AC & STEERING PUMPS, STARTER MOTOR
EXHAUST MANIFOLD, THROTTLE BODY & STEERING PUMP UNLESS STATED
THIS PART IS USED
WARRANTY INFORMATION
THIS ENGINE IS COVERED BY OUR 3 MONTHS PARTS WARRANTY
Ref: #496459 (#TMP-1896664) - vstock#VA13388I
| SKU | 496459 |
| Shipping Weight | 200.0000kg |
| Shipping Width | 0.800m |
| Shipping Height | 0.800m |
| Shipping Length | 0.750m |
| Assembled Length | 0.750m |
| Assembled Height | 0.800m |
| Assembled Width | 0.800m |
Help other Wholesale Car Parts users shop smarter by writing reviews for products you have purchased.
Write a review